Bilgisayar Teknolojileri Bölümümüzde şu anda aktif olarak Bilgisayar Programcılığı Programı yer almaktadır.

Bilgisayar Programcılığı Programı'nda öğrencilere bilgisayar alanındaki temel kavramlar, bilgisayar kullanımı, kişisel bilgisayar, intranet ve internet için yazılım yükleme ve geliştirme, donanım, bakım ve bilgisayar ağlarının kurulum ve yönetimi konularında yeterli bilgi ve beceri kazandırılmaktadır.

Verilen bilgisayar eğitimi; matematik ve fen bilimlerinin temel konularıyla desteklenmektedir. Eğitim programı, öğrencilere en az iki programlama dili ve bilgisayarın teknolojide kullanıldığı hemen her alanda bilgi sahibi olacak şekilde hazırlanmıştır. Bilgisayarın temel konularındaki yeterli bilginin yanında öğrencilerin programlama, işletim sistemleri, donanım, internet programcılığı, veri tabanı yönetimi alanlarından birinde seçmeli dersler desteğinde uzmanlaşması sağlanmaktadır.

Eğitim programına mesleki eğitimle birlikte öğrencilerin insan ilişkileri, yönetim bilgisi ve girişimcilik gibi sosyal alanlardaki yeteneğini geliştirici dersler de konulmuştur. Her öğretim yılının sonunda yapılan 6’şar haftalık staj (uygulamaya dayalı öğretim) sayesinde okuldaki eğitim, çalışma ortamlarında pekiştirilmektedir.